Jdi na obsah Jdi na menu
 


Káva po ránu ?

Kofein je obecně známou substancí a stimulantem bežně využívaním v potravinářském průmyslu i v průmyslu doplňků stravy. Jedná se o skvělý prostředek k tomu, abyste byli schopni spálit více tukové hmoty, stejně jako se koncetrovat na výkon. Důvodem je to, že kofein je centrálním stimulantem , který přimo ovlivňuje váš nervový systém a vede k tomu, že jste schopni se lépe koncetrovat. Jeho suplementace také vede k přechodnému zvýšení krevního tlaku a k zrychlení srdeční frekvece. Toto jsou obecně známé fakty.

 

Nová studie provedená v Řecku ukázala, že pití jednoho šálku kávy ihned po probuzení (do 30 min. po probuzení), zanechává vyšší hladinu kortizolu v krvi. Hladina kortizolu byla zjišťována u vzorku, který pil po ránu kávu a nebo čistou vodu.

 

Kortizol (katabolický hormon, který má destrukční účinky na svalovou hmotu), je na vysoké hodnotě v ranních hodinách a snižuje se s prvním přijatým jídlem a dále s přibývajcím dnem. Tato skutečnost neznamená, že musíte ihned zanevřít na svůj oblíbený nápoj. Pouze oddalte jeho konzumaci, až po první jídle a nejlépe s odstupem 2-3 hodin od probuzení, kdy jste již dostatečně hydratování a najezeni. Velmi zajímavá je také skutečnost, že kortizol zůstal na vyšší úrovni i při použití bezkofeinové kávy. Kofein tedy nebude zřejmě tím, co způsobuje vyšší hladinu kortizolu.

 

Naše doporučení: nepijte kávu ihned po probuzení, pokud potřebujete kofein k normálnímu fungování, využijte kofeinové tablety.

 

 

 

 

 

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červen / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 11561
Měsíc: 67
Den: 2